Rodina

Ako skvalitniť pitnú vodu

Pravidelné pitie kvalitnej čistej vody dokáže priniesť nášmu telu nevídané zdravotné benefity. S tým, aby vaša pitná voda dosahovala čo najvyššiu kvalitu, vám teraz vie pomôcť hneď niekoľko zariadení, ktoré vám dnes predstavíme. 

O dôležitosti pravidelného pitného režimu sa učíme už od detstva. Okrem dostatočného príjmu tekutín je však dôležité poznamenať, že mnoho závisí aj od kvality vody, ktorú pijeme. A tá na Slovensku síce dosahuje pomerne nadštandardnú úroveň, no vždy sa dá ešte vylepšiť, a to za použitia prístrojov, ktoré vám dnes predstavíme. 

Ionizátor vody

Prvým z nich je takzvaný ionizátor vody, ktorý by sme mohli charakterizovať aj ako akýsi filter na vodu. Práve toto zariadenie totiž dokáže meniť pH vody a rozdeliť ju na takzvanú živú a mŕtvu. 

Výsledným produktom je tak alkalická voda, ktorá prináša obrovské zdravotné benefity nielen pre onkologických či chronicky chorých pacientov, ale aj pre ľudí, ktorých síce netrápia zdravotné problémy, no chcú sa udržiavať fit. 

UV lampa na vodu 

Druhým produktom, ktorý by sme vám radi predstavili, je UV lampa na vodu. Okrem nevyváženého pH je veľmi častým problémom čistej vody aj prítomnosť veľkého množstva baktérií či mikroorganizmov, ktorých prítomnosť len tak nedokážete odhaliť. 

No a práve na to slúži táto lampa, ktorá pomocou UV žiarenia dokáže zneškodniť až 99,99 percent všetkých baktérií a učiniť tak vašu pitnú vodu opäť o čosi kvalitnejšou. 

Vyberajte u špecializovaných predajcov 

Obe zariadenia patria medzi pomerne vysoko špecializované zariadenia čo sa kvality vody týka. 

Pri ich kupovaní, inštalácii ale aj samotnom používaní sa preto nebojte obrátiť na odborníkov, ktorí vám určite dokážu poradiť ako s nimi zaobchádzať čo najlepšie a najefektívnejšie. 

V konečnom dôsledku vám to totiž môže ušetriť množstvo času, finančných prostriedkov, ale aj prípadných zdravotných ťažkostí. 

Zdroj obrázku: Happy_Nati / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *