Bývanie

Osvetlenie exteriéru rodinného domu

Vstup do domu vás môže pozitívne naladiť

Jemným teplým žltým svetlom osvetlený vchod do domu pôsobí ako útulný domov, do ktorého radi vkročíte. Dáva prísľub tepla a odpočinku. Myslite na to, keď budete plánovať vonkajšie osvetlenie vášho rodinného domu. Takéto lákadlo je dobré hlavne počas chladných sychravých večerov. Každý, kto vchádza do osvetleného domu, sa rýchlejšie naladí na pozitívne myšlienky a vstúpi s úsmevom.

Akú lampu vyberiete ku vchodu závisí už len od vášho vkusu a toho, či preferujete svietidlá na stenu alebo stropné svietidlá. Pri výbere dbajte na to, či je vybrané svietidlo do exteriéru. Exteriérové lampy s vhodným indexom IP krytia vám zaručia, že do nich nenalieta hmyz a žiarovka neskoroduje. Sú totiž zabezpečené proti prachu aj vlhkosti. Obchod Profisvietidla.sk vám vie zaručiť, že u nich zakúpené exteriérové svietidlá majú tento index vhodný.

Terasa od skorej jari do neskorej jesene

Vhodné osvetlenie terasy exteriérovým svietidlom

Svietidlo vhodné na terasu

Hoci si v lete na terase vystačíte so sviečkami a fakľami, na jeseň je predsalen pohodlnejšie svietiť elektrinou.

Najlepšia je terasa dobre chránená proti vetru. V závetrí orientovanom na juh môžete pohodlne tráviť čas už v prvé jarné slnečné dni a taktiež jesenné večery, kedy sa vám ešte nechce rozlúčiť s relaxovaním na čerstvom vzduchu. Vhodné nevtieravé osvetlenie takejto terasy len podporí atmosféru, preto sa do osvetlenia oplatí investovať. Aj v tomto prípade si môžete si vybrať, aké vonkajšie osvetlenie použijete: buď na stenu domu, alebo – pokiaľ máte pevný strop – stropnú lampu.

Pokiaľ máte terasu prekrytú len plachtou alebo dočasným tienidlom, pravdepodobne si vonkajšie osvetlenie namontujete na konštrukciu pergoly, ktorá terasu ohraničuje. Máte však možnosť vybrať si aj samostatne stojace dekoračné svietidlá. Ich vhodým umiestním viete vytvoriť ďalšiu útulnú izbu vášho domu priamo v záhrade.

Osvetliť aj prístupovú cestu?

Pri plánovaní osvetlenia pamätajte na rozvod elektriny aj okolo chodníkov, najmä pokiaľ bývate ďalej od verejného osvetlenia, alebo v obci, kde po desiatej hodine verejné osvetlenie vypínajú.

Ak si potrpíte aj na efekt, osvetlením prístupového chodníka zvýšite dojem luxusu.

Veľkou výhodou sú LED lampy, ktorých kvalita z roka na rok stúpa. Preto výrobcovia ponúkajú čím dale tým širší výber svietidiel aj do exteriéru. Solárne LED svietidlá môžete nainštalovať dodatočne, a máte istotu, že vďaka najnovším technológiám budú svietiť po celú noc.

 

Tags:

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *