Rodina

Tvorivé nápady pre deti na celý rok

Prvé sychravé dni po horúcom lete inšpirujú k zamysleniu, aké tvorivé chvíle s deťmi tráviť doma. Keď vyčerpáte všetky bežné nápady, môžete načrieť aj do nových dobrých nápadov na stránke dobre-napady.sk a tvoriť po novom.

Portál mal byť pôvodne určený pre deti školského veku. Návštevníci si však vyžiadali podnety aj pre menšie deti, vďaka čomu máte k dispozícii na stiahnutie rôzne pracovné listy pre predškolákov na budovanie priestorovej predstavivosti a logického myslenia, návody na hry s malými deťmi, hlavolamy, predlohy na omaľovánky a kartónové krabičky, ktoré u detí podporia manuálne zručnosti. Taktiež tu nájdete návody na výrobu karnevalových masiek, návody na stavanie z Lega, či šitie pre bábiky.

Na stránke dobre-napady.sk nájdete inšpiratívne postupy a návody pre prácu s deťmi

Dobre-napady.sk – inšpiratívne postupy a návody pre prácu s deťmi

Na svoje si prídu samozrejme aj školáci (;-)), ktorí potrebujú pomôcť so slovenčinou, geografiou alebo matematikou – veď príkladov nikdy nie je dosť. Nájdete tu pre nich prvotriedne zadania, ktoré pripravila pani Sivlia Bodláková, učiteľka matematiky s dlhoročnými skúsenosťami. Pani Bodláková neustále hľadá efektívne spôsoby výuky. Záleží jej na tom, aby deti látke rozumeli, nie aby sa ju memorovali. Mnohé zadania podporujú čitateľskú, matematickú a prírodovednú gramotnosť žiakov základných škôl, ktorú od roku 2003 testuje OECD PISA.

Okrem iného tam nájdete informácie a tipy, kam s deťmi po celom Slovensku.
Autorky na obsahu webu pracujú už viac ako 10 rokov, vďaka čomu sa na ňom nazbieralo veľa informácií. Naviac všetko je autorské a zároveň v zmysle autorského zákona môže používať široká verejnosť.

Kliknite na www.dobre-napady.sk a určite tam nájdete zaujímavosti aj pre vaše deti.

Tags:

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *