Rodina

Výlety s piknikovou dekou

Môj manžel už má všetko čo potrebuje. A čo nemá, tak si zadováži: dobré knihy a športové potreby si kúpi sám, dovolenku vyberáme spolu, aby sme všetci boli spokojní. Preto mi, keď mu vyberám darček, dochádza fantázia. Neviem odhadnúť, ktorý z darčekov sa ujme tak, ako pikniková deka, ktorú dostal pred mnohými rokmi.

Spolu s dekou dostal aj piknikový kôš. Ten sme použili len raz. Bol veľmi nepraktický, takže skončil v pivnici zapadnutý prachom. (Aj keď je štýlový a vyzerá veľmi romanticky vyraziť si na piknik s košíkom v ruke.) Zato pikniková deka zaujala v našej rodine trvalé miesto. Nejednu sme zodrali a dnes máme až dve, lebo jedna nestačí.

Prečo sa u nás deka ujala?

Keď sa dá, chodíme do Karpát na výlety. Máme obľúbené miesta, na ktoré sa pravidelne vraciame: Devínska kobyla, Pajštún, Traja jazdci. Niekedy stačí Železná studnička, inokedy zájdeme ďalej: Vápenná alebo Čachtický hrad. Vždy si tam vyberieme pekné miestečko, opečieme špekáčiky, slaninku, nakrájame k tomu zeleninku.

Opekačka v lese

Opekačka v lese

Po dobrom obede nie je nič lepšie, ako sa natiahnuť a schrupnúť pri speve vtáčikov a šume lesa. A práve v tomto momente prichádza na scénu pikniková deka. Zatiaľ nevymysleli nič praktickejšie: veľa neváži, dá sa ľahko zbaliť, zmestí sa do ruksaku. A hlavne sa na nej kdekoľvek dobre spí. Každá dobrá pikniková deka má totiž nepremokavú spodnú vrstvu. Takže nevadí keď je zem vlhká, deka nepremokne.

Jedna pikniková deka nestačí

Keď boli deti malé, po jedle sa rozbehli za svojimi hrami. S mužom sme mali istotu, že prvých 20 minút si môžeme pospať bez obáv. Neplechu budú robiť až neskôr.

Jedna pikniková deka nestačí

Jedna pikniková deka nestačí

V tom čase nám stačila len jedna deka.Dnes si naše deti pospia na výlete s rovnakou chuťou ako my. Tak sme si museli zadovážiť ešte jednu.

Mávame aj výlety, kedy deku nepotrebujeme. Keď vykukne prvé jarné slniečko, len tak naľahko vybehneme na Devínsku Kobylu. Posedíme na výhľade a ideme domov. Na ležanie je zem ešte príliš studená a ani najlepšia deka by nás pred chladom neuchránila :-)

Na Devínske Kobyle

Na Devínske Kobyle

Raňajky v tráve

Výlet do Banskej Štiavnice ako odmena za ukončenú maturitu nás zavial aj do nečakaných a malebných končín k odľahlému tajchu. Raňajky spojené s kúpaním si môžme dovoliť vďaka otužovaniu, ktoré je dnes v móde a my sme tejto módnej vlne podľahli.

Raňajky v tráve na piknikovej deke

Raňajky v tráve na piknikovej deke

Dovolenka a cesty autom

Minulé leto na dovolenke v Španielsku sa nám pikniková deka osvedčila ako záchrankyňa. Požičané auto, dlhá a neznáma cesta, ja som šoférovala, manžel navigoval, mládež sa vzadu tlačila. (To sa stáva, keď pri požičiavaní auta hľadáte nízku cenu). Výdatný obed a teplo nás tak unavili, že sme nemohli ísť ďalej. Našli sme malú odbočku, zaparkovali pod stromami. Hneď vedľa rozprestreli deku a na pol hodinu odpadli.

Aj napriek tomu, že miesto nebolo ničím atraktívne, oddych nám neskutočne pomohol. Odvtedy piknikovú deku vrele odporúčam aj na dlhé cesty autom.

 

 

 

Tags:

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *