LOADING

Hľadaj

Bývanie Rodina

Prečo sme upravili kuchyňu podľa chladničky

Zdielať

To, že sa niektoré veci dejú takmer naraz, je popísané jednoduchou matematickou rovnicou. Jej interpretácia mi síce nie je úplne jasná, ale matematici sa zhodli: nie je dielom zákona schválnosti, že keď vchádzate do zelovocu, tak sa pred vás nahrnie ešte ďalších desať ľudí a musíte čakať v rade. Alebo sa vám pokazí viac spotrebičov naraz. Alebo, z inej perspektívy, keď máte jednu chladničku dlhé roky a kúpite novú, tak je málo pravdepodobné, že aj tá druhá vám vydrží dlhé roky.

Toto sa nám stalo u svokrovcov. A aby nemuseli kupovať novú, opravár ju chodí kontrolovať, nosí teplomery rôznych typov, meria jej teplotu a hľadá príčinu, prečo vychladí len na 18°C, aj keď motor pracuje perfektne.

Prečo sa nám nechce kúpiť novú chladničku?

Keď sme svokrovcom prerábali dom, nechali sme urobiť kuchyňu na mieru. Chladničku sme postavili do kúta, a nad ňu ešte skrinku. Všetko presne na centimeter, lebo dom majú malý. A chladnička, už v tom čase mala svoje roky, však nakoniec vzala skazu.

Verte že kupovať novú chladničku svokre je veľká zodpovednosť. Snažila som sa, možno až príliš úporne a hľadala tú najlepšiu, najkvalitnejšiu, a akurát vysokú, aby sa zmestila pod skrinku. Taká bola len jedna, bez váhania som ju objednala.

Na výšku sadla ako uliata. Na šírku však bola o 5 centimetrov väčšia, ako pôvodná.

Prerobiť kuchňu podľa chladničky

Zistenie bolo veľmi nepríjemné a my stáli pred ďalšou dilemou: chladničku vymeniť, alebo prerobiť kuchynskú linku? Váhali sme tak dlho, až nám neostalo nič iné, len zavolať stolára, pretože chladničku sme už vrátiť nemohli.

Pozitívny pohľad: počas jedného letného prázdninového týždňa sme celú kuchyňu vymaľovali, vygruntovali že vyzerala ako nová.

Nečakaná, ale zato pravdepodobná udalosť: chladnička sa po roku pokazila a prestala dostatočne chladiť. Aj špeciálny teplomer do chladničky som kúpila, aby som si pocit tepla overila.

Ďalšie sme nechali na opravárovi, ktorý sem-tam ku svokrovcom zájde a kontroluje, či sa situácia s chladničkou náhodou nezmenila.

Váham kúpiť novú váhu

A opäť sa blíži niečo podobné. Asi že by som si situáciu zopakovala. Začala sa zasekávať výborná mechanická váha, ktorú má svokra ešte zo 70-tych rokov. Zavesená na stenu, aby nezaberala miesto na pulte či v skrinke (to, kde je zavesená je tiež dômyselne premyslené). Ale zatiaľ váham, aj keď kuchynské váhy s displejom môžu byť skvelé. Podľa matematického zákona môžem očakávať, že sa nová váha pokazí ešte rýchlejšie, ako nová chladnička, pretože váha je omnoho staršia.

Našťastie nás už nebude očakávať prerábka celej kuchyne. Len navŕtanie zopár nových dier do steny. To zvládneme.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *