Záhrada

Vysadené Van Goghove „Olivovníky“

Vysadiť park alebo záhradu je skutočné umenie a dlhodobý projekt. Ale keď máte dobrú predlohu, zvládnete to aj za 6 mesiacov.

Práce na vytváraní obrazu až po zimnej príprave

Samotná práca by tešila každého záhradkára: celý deň na čerstvom vzduch, pod holým nebom

Stan Herd, americký umelec – záhradník. Má za sebou 40 rokov práce a desiatky vysadených projektov. Jeho posledný – van Goghove „Olivovníky“ na 50 árovom poli – vytvoril k 100. výročiu založenia galérie Minneapolis Institute of Arts (Mia), ktorá má tento obraz vo svojej zbierke.
Celý obraz vytvoril z hliny, kameňov, drte, a vysadil z rôznych druhov dýň a melónov a tráv.

Herd v podstate potrel všetky klasické predstavy o tom, ako má maliarske plátno vyzerať a vybral si práve lúky a polia, ktoré pretvára na svoj obraz tak, ako to robili naši predkovia od nepamäti. Veď dnes máme na Zemi len málo miest, ktorých sa nedotkla ľudská ruka. On im naviac dáva konkrétnu tvár „výtvarného“ diela.

Dokončený vysadený obraz "Olivovníky" na poli v

Na diele sa môžu kochať hlavne cestujúci aerolinkami, ktoré pristávajú na neďalekom letisku

Tento „Olivovníkový sad“ nikdy nebude vyzerať presne tak, ako si ho Stan Herd predstavoval. Ako sám hovorí, je to prirodzený „tanec prírody“, na ktorom sa podieľajú aj jelene žijúce v okolí. Im sa v tejto krásnej záhrade páči a nesmierne im chutia dozrievajúce plody a jemná kôra kríkov.

 

 


Source: Artist Cultivates 1.2-Acre Field Into Massive Crop Art Paying Homage to Van Gogh

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *