Záhrada

Grilovacia sezóna začína

Dnes sme otvorili grilovaciu sezónu a po zime opäť vytiahli na svetlo sveta naše famózne terasové ohnisko. Ako sme si na ňom opekali skvelé klobásky, manžel ma poprosil aby som o ňom konečne napísala krátky blog.

Určite ste už videli návody na internete, ako si také ohnisko urobiť z disku auta, prípadne z niečoho väčšieho. Pri jednej lesnej chate som také ohnisko videla zo zadného kolesa traktora. Na takom môžete opekať pre celý poľovnícky zväz :-)

Žijeme v meste, kde nemôžeme mať na záhrade otvorené ohnisko. Ale gril áno. Tak sme si ho navrhli tak, aby bol vlk sýty a ovca celá. Môj krstný nám ho zvaril z disku 5-tonovej vlečky. Je ťažká a náročná na manipuláciu, ale o to lepšie drží teplo a tak skoro nám neprehrdzavie. Plech má totiž hrúbku 7 milimetrov.

Gril na odnímateľných nožičkách

Keďže by tento náš krb s nožičkami zaberal príliš veľa miesta, ako vylepšenie sme si nechali privariť násady na nožičky. Nožičky máme odnímateľné, zo starých vodovodných trubiek.

Závlačka na nohe grilu

Každá závlačka je vo výrazne inej výške.

Vďaka tomu sa krb/ohnisko lepšie skladuje, keď ho nepoužívame: nožičky dáme dolu a spolu s diskom oprieme do kúta garáže.

Aby nám pri prenášaní nožičky neodpadávali, pripevňujeme ich obyčajnou závlačkou (teraz len drôtom). Je to síce malý detail, ale na riešenie som hrdá. Ak sa totiž snažíte veci urobiť presne na millimeter, pri amatérskych podmienkach sa to nemusí podariť. A aby sme závlačku vedeli zakaždým navliecť na prvý krát, do každej nohy sme vyvŕtali diery vo výrazne inej výške. Tak pri skladaní hneď vidno, ktorá noha do ktorej násady patrí. Presnosť potrebujeme len pri natočení nožičiek v násade, aby sme závlačku prevliekli.

Opekanie na terase

Pohodlné opekanie na terase

Čo mám na našom ohnisku najradšej?

Že sa môžem pozerať do ohníka a pohodlne sedieť na stoličke, že si pri opekaní paličku opieram o okraj disku. A že nám náš krb vykuruje terasu do hlbokej jesene.

 

 

Pokiaľ často grilujete, prečítajte si, ako po grilovačke vyčistiť rošt.

 

Tags:

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *